27. فروردين 1398 - 15:44   |   کد مطلب: 7407
یک افسر سابق اطلاعاتی آمریکایی بر این باور است که دولت ترامپ در ارزیابی و تشخیص خود در قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست سیاه و شناسایی آن به‌عنوان یک گروه تروریستی کاملاً مرتکب خطا شده است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،«فیلیپ گیرالدی» افسر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا "سیا" در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم درباره اقدام واشنگتن در تروریستی ارزیابی کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تأکید کرد: به اعتقاد من، ایالات متحده در ارزیابی‌اش به‌طور کامل خطا کرده است. بر اساس تعریف ارائه شده از سوی سازمان ملل و قوانین بین‌المللی، یک گروه تروریستی باید به‌طور فعالانه برای هدف قرار دادن غیرنظامیان اقدام کند تا یک دولت مشروع را تضعیف کند و از بین ببرد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک سازمان نظامی است که در راستای مسیر تعیین‌شده از سوی دولت مشروع و قانونی ایران فعالیت می‌کند، همان‌طور که ارتش آمریکا نیز در مسیر تعیین‌شده از سوی کاخ سفید حرکت می‌کند. اینکه بگوییم سپاه پاسداران یک سازمان تروریستی است، آن هم به این دلیل که واشنگتن از ایران ناراضی است و دولت ایران را قبول ندارد، کاملاً نادرست و اشتباه است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اقدام شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی در قراردادن نام فرماندهی مرکزی آمریکا سنتکام در فهرست سازمان‌های تروریستی نیز گفت: این اقدام نیز کاملاً نامناسب است، ولی یک پاسخ آشکار به تصمیم واشنگتن بوده است. واحدهای نظامی تا زمانی که غیرنظامیان را هدف قرار ندهند، تروریست به‌شمار نمی‌روند.

افسر سابق سازمان سیا در پاسخ به سؤالی درباره اعلام تصمیم ترامپ در آستانه انتخابات رژیم صهیونیستی نیز گفت: تصمیم دولت آمریکا برای قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی در آستانه انتخابات اسرائیل، هدفی در راستای منافع ملی آمریکا نبوده است. ترامپ موضع سختگیرانه‌ای برای کمک به نتانیاهو با هدف پیروزی در انتخابات داشته است. تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن مالکیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان نیز با هدف کمک به نتانیاهو بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار