10. خرداد 1399 - 9:44   |   کد مطلب: 8903
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: وزارت علوم توصیه‌هایی برای پذیرش دانشجویان از 17 خردادماه به دانشگاه‌ها ارسال کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان درباره پیش بینی‌های انجام شده برای بازگشایی دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی از ۱۷ خرداد، اظهارداشت: دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها براساس امکانات و شرایط خود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، از ۱۷ خردادماه آماده حضور دانشجویان می‌شوند.

وی ادامه داد: برای حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها و بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی از ۱۷ خردادماه، راه حل‌هایی پیش بینی و به دانشگاه‌ها پیشنهاد شده است.

*حضور همه دانشجویان از ۱۷ خرداد ماه الزامی نیست

وی تاکید کرد: همه این پیش بینی‌ها در صورتی است که دانشگاه و استاد، تشخیص دهند که برگزاری کلاس حضوری برای تکمیل آموزش‌ها و برگزاری آزمون حضوری ضرورت دارد و نیاز به حضور فیزیکی دانشجو در دانشگاه است.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: اگر دانشگاه و استاد تشخیص دهند که ضرورتی به برگزاری کلاس یا آزمون حضوری نیست، حضور همه دانشجویان در دانشگاه از ۱۷ خرداد ماه الزامی نیست.

 

*توصیه‌های وزارت علوم به دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان از ۱۷ خرداد

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به توصیه‌های وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاه‌ها به روی دانشجویان، گفت: از جمله توصیه‌ها این است که حضور در دانشگاه و خوابگاه باید به صورت حداقلی باشد؛ دانشگاه‌ها باید بازه زمانی امتحانات را به گونه‌ای تنظیم کنند که حضور دانشجویان منجر به تراکم جمعیت نشود و حضور دانشجویان در ایام امتحانات در دانشگاه‌ها توزیع شده باشد. همچنین دانشگاه‌ها می‌توانند در صورت وجود شرایط مناسب و امکانات لازم با هماهنگی با دیگر دانشگاه‌ها، برای حضور دانشجویان در دانشگاه‌های محل زندگی دانشجو برنامه ریزی کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار