25. مهر 1398 - 8:07   |   کد مطلب: 7726
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان گفت: با اغاز موج بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور ۵۹۰ دستگاه اتوبوس در پایانه موقت همدان برای انتقال زائران مستقر شدند.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،مصطفی پناهنده  پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین استان همدان اظهار داشت: پس کرانه استان همدان برای انتقال زائران 6 استان مرکزی، مازندران، گلستان، قم، خراسان رضوی و شمالی به شهرهایشالن به آمادگی 97 درصد رسیده است.

 وی بیان کرد: از دیشب موج بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور آغاز شده است به همین دلیل نیز بر اساس دستورالعمل ابلاغی 590 دستگاه اتوبوس از استان‌های ذکر شده در پس کرانه همدان مستقر شده‌اند تا به محض ورود زائران آنها را به شهرهای مقصد انتقال دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان افزود: در روز نخست 815 دستگاه اتوبوس، روز جمعه هزار و پنج دستگاه، شنبه هزار و 180 دستگاه، یکشنبه هزار و 175 دستگاه و دوشنبه 970 دستگاه اتوبوس در مرکز پایانه موقت همدان از استان‌های 6گانه مستقر می‌شوند.

تردد 3 میلیون و 359 هزار خودرو در محورهای مواصلاتی همدان

سرهنگ عزیری با اشاره به اینکه تا کنون شاهد اتفاق ناگواری برای زائران اربعین حسینی در محورهای مواصلاتی نبودیم، اظهار داشت: در حال حاضر ترافیک در محورهای آزاد راه همدان- ساوه، کرمانشاه و جاده قدیم همدان- تهران سنگین است.

رئیس پلیس راه همدان با اشاره به رشد 23 درصدی ترددها در محورهای مواصلاتی استان همدان، بیان کرد:  از ابتدای طرح اربعین تا کنون 3 میلیون و 359 هزار تردد در محورهای مواصلاتی همدان به ثبت رسیده است.

 وی با اشاره به اینکه سال گذشته 2 تن از زائران فوت کرده و 3 نفر مجروح شدند اما امسال 14 زائر مجروح و 1 تن نیز فوت کرد، اعلام کرد: در طول اجرای طرح ترافیکی اربعین در جاده‌های استان 13 هزار و 140 دستگاه اتوبوس تردد کرده‌اند.

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

آخرین اخبار